Agile Coach Camp Polska 2014 – podsumowanie

W ostatni weekend (17-19 X) w Srebrnej Górze spotkały się najtęższe umysły agile’owej Polski. No, może trochę przesadziłem, ale faktem jest, że było to pierwsze spotkanie agile coachów w ramach cyklu organizowanego przez agilecoachcamp.org na całym świecie.

Z zasady agile coach camp jest dużym openspace, na którym zaangażowani agile’owcy mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniami na wybrane przez siebie samych tematy. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób z całej Polski (choć nie spotkałem nikogo z wybrzeża – może nie dotarli z uwagi na odległość:). Zaczęliśmy w piątek od krótkiego lightning talk’u osób, które miały na to akurat ochotę. To ostatnie jest bardzo ważne – każdy, kto przyjeżdża na ACC, pojawia się tam z własnej woli (mam nadzieję) i uczestniczy w godzinnych “spotkaniach” omawiających dane tematy tak, jak uważa za stosowne. Atmosfera jest bardzo luźna i nikt od nikogo nie wymaga, aby był obecny na warsztacie, jeżeli nie wnosi on dla uczestnika nic nowego.

Ale nudnych warsztatów nie było. Oczywiście, jak to na takich spotkaniach bywa, poziom tematów był moim zdaniem bardzo zróźnicowany – od mitów i wierzeń scrumowych po skalowanie agile, czy zwinne zarządzanie produktem – kwestię, która dotyka całej organizacji, a nie tylko konkretnego zespołu. Atmosfera spotkania była „cool” – pierwszego wieczoru śpiewy było słychać nad doliną jeszcze długo po północy. Natomiast drugiego wieczoru wybraliśmy się po zapadnięciu zmroku na zwiedzanie twierdzy Srebrna Góra. Zabawa była przednia zwłaszcza podczas „rozgrzewania się” miejscowym trunkiem, musztry w stylu pruskim czy próbowania pruskich metod przywołujących żołnierzy do porządku.

Reklama


Spotkanie uważam za wartościowe i nawet jeżeli ktoś nie był do końca zainteresowany poruszanymi na campie tematami, to była to doskonała okazja do networkingu – poznania innych ludzi, wymienienia się opiniami, nawet niekoniecznie stricte związanymi z nurtem agilowym. Do zobaczenia na kolejnym ACCPL!

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X