Nasz zespół

Ewa Gowin

Od kilkunastu lat jestem związana z projektami, produktami, zespołami i procesami. Zaczynałam współtworząc w Allegro pierwszy dział projektowy, gdzie zdobywałam doświadczenie jako analityk biznesowy, tester i Project Manager, by później przejąć opiekę nad porfolio projektów PayU i grupy serwisów ogłoszeniowych. Od 8 lat w świecie Lean i Agile – początkowo pracowałam jako Scrum Master i Coach wspierający transformację Allegro i PayU na Scruma, coachowałam kilkanaście zespołów rozpoczynających pracę scrumem i współtworzyłam oraz prowadziłam szkolenia ze Scruma i Kanbana dla kilkuset osób. Przez kilka lat pomagałam również zespołom IT Operations usprawniać pracę z wykorzystaniem Kanbana. Od 2018 jestem zaangażowana w transformację zwinną w Santander Bank Polska. Jestem certyfikowanym Product Ownerem i Scrum Masterem. W ramach 202procent.pl dzielę się swoją wiedzą z klientami. W pracy interesują mnie przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzę, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem gorącą zwolenniczką limitowania pracy, walki z multitaskingiem i pytania „dlaczego”. I bardzo lubię wbijać szpile.

Bądź w kontakcie:

Facebook LinkedIn

Izabela Goździeniak

Pomaga grupie osób stać się zgranym zespołem i pracować efektywniej z wykorzystaniem Scruma, Kanbana oraz dobrych praktyk zaczerpniętych z lean i agile. Wspiera w łagodnym, ale owocnym  przejściu przez etapy zmiany sposobu pracy. Od ponad 8 lat jest związana z e-Commerce. Aktualnie współpracuje z zespołami infrastrukturalnymi w Grupie Allegro. Była Scrum Masterem w Allegro.pl oraz coachem i mentorem dla początkujących Scrum Masterów. Pracowała z zespołami odpowiedzialnymi za rozwój produktów i usług, infrastruktury oraz operacyjnymi. Wspierała prace projektowe w PayU, ponad dwa lata była Product Ownerem start-upowego serwisu ogłoszeniowego. Chętnie dołącza do zespołów w trudnych, konfliktowych sytuacjach. Stymuluje do zmiany, pomaga ułożyć sposób pracy tak, aby odpowiadał na realne potrzeby. Prowadzi autorskie szkolenia ze Scruma, Kanbana oraz kreatywnych technik pracy. Jest certyfikowanym Scrum Masterem i Product Ownerem.

Bądź w kontakcie::

 Facebook LinkedIn

Kuba Szczepanik

Pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jestem konsultantem i trenerem zwinności w ramach 202 Procent, specjalizującym się w zwinnych transformacjach. Wspierałem transformację agile w mBanku, gdzie wraz z zespołem pomagałem wykorzystać całej organizacji potencjał tkwiący w Scrumie. Wcześniej byłem liderem Centrum Agile w Grupie Allegro, którego celem było wsparcie uzwinnienia całej firmy. Z sukcesami wspierałem zespoły rozwijające Allegro.pl i PayU.pl. Można mnie spotkać jako prelegenta na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Oprócz wpisów na portalu, dzielę się też przemyśleniami osobistymi o agile na swoim blogu kubaszczepanik.pl i nagrywam z Jackiem Wieczorkiem podcast „Porządny Agile„.

Bądź w kontakcie:

 Facebook LinkedIn

Jacek Wieczorek

Jestem doświadczonym Agile Coachem i praktykiem podejścia agile. Pomagam firmom efektywnie tworzyć wartościowe produkty. Osiągam to poprzez korzystanie z adaptacyjnego podejścia do wytwarzania oprogramowania, skupiając się na wczesnym obniżaniu ryzyk oraz szybkim dostarczaniu wartości. Przez kilkanaście lat w branży IT nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, USA).
Ostatnie kilka lat wspierałem dwie duże transformacje agile’owe (Allegro, PayU) oraz prowadziłem przez transformację software house (STX Next). Pracowałem z kilkudziesięcioma zespołami scrumowych w firmach od 150 do 1000+ osób. Wspierałem z sukcesem zmiany na poziomie zespołów, managementu oraz kultury organizacyjnej.
Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie, którą założyłem wraz z grupą znajomych praktyków agile oraz lean (202procent.pl). Dzielę się wiedzą na konferencjach branżowych, współtworzę największy polskiego portal o agile (agile247.pl) oraz piszę bloga, dotykając głównie tematów z obszarów agile oraz Scrum (agilecoaching.pl).
Jestem przekonany, że poważne zmiany w firmach dokonują się nie na poziomie konkretnych praktyk, lecz na poziomie kultury oraz wartości organizacji. W codziennej pracy wierzę w otwartość, zaufanie oraz partnerstwo, a przysłowiową „szklankę” widzę zawsze do połowy pełną.

Bądź w kontakcie:

 Facebook LinkedIn

Dawid Lewandowicz

Pomagam tworzyć efektywne zespoły i udane produkty.

Posiadam prawie 20-letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania.

Jestem praktykiem – pracuję z zespołami, obszarami i organizacją.

Więcej o mnie – dawidlewandwowicz.pl

 

Na początku swojej kariery pracowałem jako analityk, a później jako certyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z największych banków w Polsce.

Od prawie 10 lat pracuję jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami deweloperskimi oraz infrastrukturalnymi. Wspierałem przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (Scrum, kanban). Dzięki swojemu doświadczeniu posiadam perspektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz tych opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach).

Charakteryzuję się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają mnie współpracownicy, jestem głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo.

Jestem również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o metodach zwinnych agile247.pl, prowadzę szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl oraz jestem współwłaścicielem S29 Technologies INC. w Calgary, Kanada.

Bądź w kontakcie:

LinkedIn

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X