Proszę Państwa, oto jedyny, oficjalny Scrum

Zaaferowani konferencjami z parodniowym opóźnieniem donosimy o powstaniu nowej strony ScrumGuides.org, która udostępnia jedną, oficjalną definicję Scruma, zaakceptowaną przez trzy największe organizacje scrumowe: Scrum.org, Scrum.Inc. oraz Scrum Alliance.

Dlaczego to taki news?

Wcześniejszy Scrum Guide dostępny dzięki organizacji Scrum.org, pomimo że został przetłumaczony na wiele języków i służył wielu entuzjastom, nie przez wszystkich był akceptowany i respektowany. Taka sytuacja sprzyjała rozwojowi najróżniejszych wariacji, odnóg i interpretacji Scruma, co powodowało, że dwie osoby mogły mówić o dwóch zupełnie różnych frameworkach. Dzięki porozumieniu z 24 września mamy jedną obowiązującą wykładnię, stworzoną i aktualizowaną od lat przez twórców Scruma, czyli Jeffa Sutherlanda i Kena Schwabera. Dodatkowo, oprócz możliwości ściągnięcia pdfa z wybraną wersją językową, wreszcie możemy linkować bezpośrednio do wybranego fragmentu Scrum Guide’a online.

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X