Konferencja Agilia 2016

Agilia 2016 – zapraszamy!

Za 2 miesiące – między 4 a 8 kwietnia 2016 – w Ołomuńcu w Czechach odbędzie się kolejna edycja konferencji Agilia. Warto zaplanować sobie czas i środki na to, by wziąć udział w tym wydarzeniu, na które już tradycyjnie w ramach portalu agile247.pl zapraszamy naszych czytelników.

W programie konferencji widać kontynuację myśli jej organizatora, by zapraszać uznanych autorów i mieszać ich także z case studies wdrożeń agile, o których zazwyczaj nie mówi się zbyt głośno, nie są aż tak popularne jak najbardziej nagłośnione przypadki wdrożeń na scenie międzynarodowej, ale równie ciekawe. Można zakładać, że Michal Vallo starannie wyselekcjonował zaproszonych prelegentów. Wśród keynotów wyróżnić można Toma Gilba oraz Scotta Amblera. Obaj poprowadzą też warsztaty ze swoich metod, nie tak rozpowszechnionych jak Scrum, ale nadal wartych uwagi jako inspiracja do poszerzania arsenału możliwych rozwiązań na problemy z implementacją agile w organizacjach. Rośnie też polska reprezentacja społeczności agile wśród prelegentów, oprócz znanego i cenionego Łukasza Węgrzyna (opowiadającego o prawnych aspektach zwinnego podejścia) wystąpią też Anna Zarudzka i Paweł Nowak. Bardzo inspirująco zapowiada się też prezentacja zamykająca pierwszy dzień konferencji, na której Adam Maddison zapowiada opowieść o tym, jak agile jest wykorzystywany w sektorze publicznym, w projektach UK’s Government Digital Service. O tym, że agile dociera do instytucji publicznych na świecie, pisała jakiś czas temu Ewa, w Polsce mamy również przykłady takich prób i wysłuchanie opowieści na ten temat może obalić jeden z ostatnich mitów/bastionów waterfalla “projektów publicznych nie da się robić zwinnie”.

Moją uwagę przyciągnęły też warsztaty po konferencji, w szczególności te z Beyond Budgeting. Prezentacje z tego nurtu, zwłaszcza przygotowane przez Bjarte Bogsnesa, były najmocniejszymi punktami i tak mocnych konferencji (Agilia15 i ABE15) a przy okazji Agilii16 można zgłębić to podejście przez dwa dni w formule warsztatowej. Odbieram to jako świetną propozycję nie tylko dla osób typowo zaangażowanych w agile software development, ale również menedżerów wyższego szczebla, już niekoniecznie stricte związanych z IT czy produktem.

Dla wszystkich czytelników mamy specjalną ofertę: organizatorzy przygotowali kod zniżkowy AGILE247PL, który daje 20% rabatu przy zakupie biletu na konferencję (zarówno przez eventbrite jak i przez formularz rejestracyjny na stronie konferencji).

Zachęcamy do udziału, zwłaszcza, że w tym roku konferencja zmienia lokalizację i odbędzie się w Ołomuńcu, mieście położonym bliżej naszej granicy niż wcześniejsze Brno i lepiej z Polską południową skomunikowanym – ok. 2 godziny jazdy autostradą A1 z Katowic albo przystanek na trasie kolejowej ze Śląska do Pragi Czeskiej (przykładowy dojazd). Dotychczasowa lokalizacja w Brnie (jeśli chodzi o hotel i sale konferencyjne) była w mojej ocenie największym obszarem do poprawy, a dostępne przestrzenie realnie limitowały możliwości interakcji czy korzystania z dostępnych wykładów.

Reklama


Zapraszamy na konferencję Agilia’16, rozejrzyjcie się w gronie swoich znajomych, czy nie ma chętnych na wyjazd do Czech i skorzystanie z ciekawej opcji rozwoju kompetencji i networkingu w międzynarodowej społeczności agilowej.

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X