2 lata portalu agile247.pl

Hello (Polish Agile) World! 2 lata później – podsumowanie 2015

To już równo dwa lata, odkąd zdecydowaliśmy się stworzyć agile247.pl. Pomysł zbudowania portalu z polskimi treściami dotyczącymi szeroko rozumianej tematyki agile okazał się strzałem w dziesiątkę. Skąd ta pewność? Czytajcie dalej 🙂

W 2015 roku odwiedziło nas 17,3 tys unikalnych użytkowników (wzrost 178%), którzy wygenerowali 30,8 tys sesji (wzrost 153%) oraz wykonali 59,2 tys wejść na strony (wzrost 71%). Nie są to oczywiście dane, które klasyfikowały by nas w Megapanelu, jednak stabilny i systematyczny wzrost liczby czytelników jest paliwem, które daje nam dużą satysfakcję.

Napisaliśmy dla Was w 2015 roku 42 artykuły, czyli wprawdzie nieco mniej niż rok temu (67), natomiast były to zazwyczaj dłuższe, bardziej kompletne wpisy. Zostawiliście 63 komentarze (48 rok temu), co nas niezmiernie cieszy ze względu na fakt, że komunikacja nie jest wyłącznie jednostronna.

Trzy najchętniej czytane artykuły w 2015 to:

Warto dodać, że podobny poziom odsłon co wyżej wymienione artykuły mają dwie nasze podstrony – mianowicie Autorzy oraz Oferty pracy.

Reklama


Przygotowaliśmy obszerne relacje z największych konferencji w Polsce (Agile by Example, Scrum Days, V edycja Agile w biznesie) oraz zagranicznych (Agilia 15 – Czechy). Kilkukrotnie też podsumowywaliśmy poznańskie spotkanie agileowe PAUG.

Podobnie jak rok temu najczęściej czytacie nas od poniedziałku do piątku, w godzinach przedpołudniowych. Najwięcej odwiedzin notujemy od poniedziałku do środy, najmniej – w piątek.

Miniony rok obfitował też w ciekawe i popularne serie artykułów:

Warto poświęcić akapit inicjatywie Agile Starter. Jest to nasza najnowsza seria dedykowana dla osób zaczynających swoją przygodę z agile’em. Już teraz wiemy, że seria ta będzie obejmować co najmniej kilkanaście artykułów publikowanych co mniej więcej 2 tygodnie. Zdecydowanie jest na co czekać!

Jak co roku, dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami. Nasz cel pozostaje niezmienny: bycie najlepszym & największym portalem piszącym o agile w Polsce. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Twitterze, G+ oraz na naszym kanale RSS.

Następne podsumowanie równo za rok!

Źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/spool32/

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X