Hello (Polish Agile) World! rok później – podsumowanie 2014

Dokładnie rok temu opublikowaliśmy pierwszy wpis na stronie agile247.pl. Zaczynaliśmy, mając jako cel stworzenie polskiego portalu skupionego na szeroko rozumianej tematyce agile i fakt, że po roku piszemy to podsumowanie, odbieramy jako nasz mały sukces.

Wystartowaliśmy ze zrobioną na szybko pierwszą wersją strony, którą w partyzancki sposób testowaliśmy w gronie poznańskich sympatyków lean & agile w zakamarkach lokalnego baru “Metka”. Zebrany feedback uwzględniliśmy w projekcie, napisaliśmy pierwszego posta i w ten sposób działalność agile247.pl stała się faktem.

Przez ten rok napisaliśmy łącznie 67 artykułów, co oznacza, że pisaliśmy dla Was średnio raz w tygodniu, co według osób, którym pokazaliśmy pierwszą wersję strony, jest oczekiwaną częstotliwością pojawiania się wpisów. Cieszymy się, że nie była to komunikacja jednostronna – weszliście z nami w interakcję, zostawiając 48 komentarzy.

Poprzednia wersja agile247.pl
Poprzednia wersja agile247.pl

Przygotowaliśmy relację z 14 konferencji i lokalnych spotkań społeczności agile, odwiedzając kilka miast w Polsce (m.in. Agile By Example, Agile By Example Light, 4Developers, Agile w Biznesie), a także w Niemczech (Global Scrum Gathering, Berlin) oraz w Czechach (Agilia Conference, Brno).

W październiku stworzyliśmy dział „Oferty pracy” z myślą o osobach, które poszukują pracy związanej z agile (Product Owner, Scrum Master, Agile Coach). Ponieważ pomysł spodobał Wam się, na bieżąco informujemy Was o aktualnych ofertach z największych miast w Polsce.

Reklama


Prze ten rok stronę odwiedziło ponad 12,3 tys. użytkowników (UU), którzy wygenerowali wspólnie 35,2 tys. odsłon (PV). Podczas wizyty średnio czytane są niemal 3 wpisy (2,8) a czas spędzony na stronie dobija do 3 minut (02:57).

Z ciekawostek: nasze 3 najczęściej czytane artykuły to Coach jest świadkiem a nie uczestnikiem, Test Belbina oraz Kiedy robienie mniej znaczy więcej, czyli o limitowaniu pracy w toku, a najczęściej odwiedzacie nas w godzinach przedpołudniowych – mamy nadzieję, że po dawkę inspiracji w trakcie pracy 😉

Dziękujemy Wam za ten rok spędzony z nami i obiecujemy, że kolejny będzie jeszcze lepszy. Nasz cel to bycie najlepszym & największym portalem piszącym o agile w Polsce – za rok damy znać, jak idzie nam realizacja naszego celu!

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x
X