Podsumowanie 2020 roku na Agile247.pl

To już 7 lat, jak tworzymy portal agile247.pl!

Jak co rok, spisaliśmy krótkie podsumowanie minionego, zdominowanego przez pandemię, roku.

Zasięg oraz użytkownicy

W 2020 roku czytało nas 96 tys. unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 232 tys. odsłon. Pomimo dobrego wyniku, jest to wynik mniejszy o ok. 23% w porównaniu do zeszłego roku. Wynika to wg. naszej hipotezy zarówno z przebudowy struktury strony, co spowodowało dłuższe turbulencje z indeksem Google, jak i nieco niższej dynamiki tworzenia nowej treści.Stworzyliśmy dla Was mniej artykułów niż w zeszłym roku (27) i co więcej, być może trend rzadszego publikowania zostanie z nami na dłużej. Nie zmienia to jednak faktu, że w serwisie można znaleźć na dzień dzisiejszy imponującą liczbę 270 artykułów, co jest sporą bazą do przeczytania i zainspirowania się.

Kim jesteś nasz czytelniku?

Najwięcej odwiedzin powodzi niezmiennie z województwa warszawskiego, małopolskiego oraz śląskiego.

Prawie połowa (45%) czytelników ma pomiędzy 25 a 34 lata. Druga najliczniejsza grupa (19%) to przedział wiekowy pomiędzy 35 a 44. Stawkę zamyka przedział wiekowy od 18 do 24 lat, z wynikiem 16%.

Ponad 82% użytkowników trafia do nas przez wyszukiwarkę, a ok. 11% wchodzi na stronę bezpośrednio. Nie dziwią nas te dane, ze względu na świadomość, że wpisując do przeglądarki temat związany ze zwinnością, jest duża szansa, że otrzymasz linki do naszej strony.

Sposób konsumpcji treści

W 2020 zwiększył się (o 3,8%) udział komputerów stacjonarnych i laptopach. Podejrzewamy, że zwiększony udział pracy z domu może mieć na to wpływ: mniej jesteśmy w podróży, stąd mniejsza popularność telefonów oraz tabletów, jako narzędzi do konsumpcji naszych artykułów.

Najpopularniejsze artykuły

Trzy najczęściej czytane artykuły to:

Można więc powiedzieć, że odpowiedzialności scrumowe okazały się najpopularniejszymi artykułami w 2020 roku. Podejrzewamy, że za ten wynik odpowiada nie tylko chęć poznania Scruma, ale także dobre pozycjonowanie SEO naszych artykułów.

Podcast o zwinności

Jeżeli ktoś ma apetyt na więcej treści na temat zwinności, to odsyłamy do podcastu Porządny Agile, prowadzonego przez Kubę i Jacka od naszej redakcji. Na moment pisania artykułu znajdziecie tam 54 odcinki o tym, jak pracować zwinnie i jak robić to porządnie.

Nowy odcinek jest nagrywany regularnie co 2 tygodnie i udostępniany w formacie audio oraz wideo. Dodatkowo można przeczytać tekstową transkrypcję każdego odcinka.

Nasza działalność komercyjna

Pandemia wywróciła do góry nogami rynek usług konsultanckich oraz szkoleniowych. To wpłynęło też na format naszej działalności – zarówno na co dzień, gdy pracujemy z klientami, jak również zmieniło sposób, w jaki realizujemy otwarte szkolenia. Na szczęście nie od dzisiaj “umiemy w online”, co często słyszymy od naszych klientów, gdy doświadczaj po raz pierwszy takiej współpracy w formule zdalnej.

Jeżeli interesują Cię nasze najbliższe otwarte szkolenia i warsztaty, to na naszym portalu znajdziesz ich aktualną listę. No, może nie zawsze aktualną, ale staramy się 😉

Z kolei jeżeli szukasz doświadczonego konsultanta zewnętrznego do pomocy w Twojej zwinnej transformacji oraz szeroko rozumianej zwinności, to zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Znajdź nas w social mediach

Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych na platformach takich jak:

Na bieżąco publikujemy tam informacje zarówno o nowych artykułach, jak i chętnie wracamy do tych napisanych wcześniej. Niezmiennie mają one bowiem dużą wartość merytoryczną.

Podsumowanie

Dziękujemy za kolejny rok spędzony z nami. Dziękujemy też za Wasze komentarze, zarówno te pisane pod artykułami, jak i te, które dostajemy poprzez formularz kontaktowy oraz w osobiście. To był dziwny, ale ciekawy rok. Do zobaczenia w kolejnych artykułach!

Photo by Jon Tyson on Unsplash

Ta strona używa Cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Nasza Polityka Prywatności
Akceptuję, bo lubię Was czytać.
x